Vaikų dantukai

Tėveliams ir vaikučiams labai svarbu žinoti kada ir kokie dantukai išdygsta tam , kad galėtų juos tinkamai prižiūrėti.Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, Daugelis trejų metų vaikų jau turi 20 pieninių dantukų. Nuo penkių iki trylikos metų vaikams pieninius dantukus keičia nuolatiniai.

Rūpintis vaiko dantų būkle reikia pradėti tada, kai išdygsta pirmasis dantis.

Dantų ėduonis yra liga, kurią sukelia dantų apnašose esančios bakterijos.

vaiku dantys

Ankstyvasis vaikų dantų ėduonis – tai ėduonies forma, kuri pažeidžia ką tik išdygusius dantis. Ši ėduonies forma gali atsirasti ir vaikams, dažnai maitinamiems krūtimi ilgiau kaip vienerius metus, ypač naktį. Jei vaikas, įpratęs užmigti su buteliuku, vietoj pieno reikėtų vartoti virintą vandenį.

Negydant pažeistų dantų vainikai nulūžta, lieka tik šaknys. Kartais vainiką lūžta nuo menkiausios traumos.

Dėl sugedusių dantų ar jų traumų galima anksti netekti pieninių dantų. Labai sugedę pieniniai dantys raunami, norint išvengti pastoviųjų dantų užuomazgų pažeidimo.

Sugedę pieniniai dantys yra lėtinės infekcijos židinys vaiko organizme. Jie gali būti inkstų uždegimo, anginos, įgytų širdies ydų priežastis. Per anksti netekus pieninių dantų, vaikas gali turėti pastoviųjų dantų sukandimo sutrikimų.

vaiku dantys 2

Kad išvengtumėte ankstyvojo dantų ėduonies ir vėlesnių jo komplikacijų, reikia:

  • Vaiko dantų sveikata pradėti rūpintis jau išdygus pirmajam dantukui;
  • Valyti mažylio dantis fluoro turinčia pasta, skirta mažiems vaikam, 2 kartus per dieną. Šia pasta tik sutepkite šepetėlio šerelius. Yra specialių, minkštų šepetėlių pirmiems kūdikio dantukams. Jie guminiai, užmaunami ant mamos piršto;
  • Pirmasis vizitas pas odontologą turėtų būti tik išdygus pirmajam dantukui, vėliau reikia lankytis reguliariai 2 kartus per metus, o esant būtinybei pagal individualų apsilankymų planą;
  • Reikia reguliuoti vaiko mitybos režimą, nepainioti maisto ir kūdikio nuraminimo reikšmės;
  • Suėjus vieniems metams reikia mažylį pratinti gerti iš puodelio.